ČESKÝ TĚŠÍN / V letošním školním roce už podruhé pozvali své rodiče malí tanečníci na své představení, které ukončilo společné s rodiči tancování.

– Existuje něco lepšího, než tanec s vlastním dítětem? – zeptala se diváků v sále Kulturního domu v Chotěbuzi vedoucí souboru Rytmika Renata Milerska, která takto zdůvodnila novou formu prezentace dosažených pokroků členů souboru.

Letos děti rozdělené do pěti věkových skupin se předvedly v polských, litevských a českých tancích. A samozřejmě sklidily zasloužený potlesk. Choreografie všech prezentovaných tanců vznikla v rámci projektu Partnerstwo Strategiczne na rzecz Tańca w Edukacji, který realizuje Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu Český Těšín-Olza spolu se sdruženími Hobby Folk z Litvy a Passionfruits z Polska. Autorem choreografie českých tanců byl vedoucí Souboru písní a tanců Olza Roman Kulhanek.

– Vystoupení jsme připravovali půl roku. Děti nijak ve stresu nebyly, naopak, těšily se na ně, nejvíce ty nejmladší – přiznala Renata Milerska.  Po vystoupení pak začala společná zábava – rodičů i děti. K tanci hrála nejenom hudba z reproduktorů, ale i lidová kapela Romana Jakubka.

(pe)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test