PRAHA / Politici a diplomaté, lidé z oblasti kultury a umění, podnikatelé a zástupci polské menšiny v ČR se včera zúčastnili slavnostního setkán v zahradách ambasády, na které zvalo polského velvyslanectví v Praze u příležitosti státního svátku nedávné polské Ústavy 3. května.

Hostitelem byl zástupce polského velvyslance v Praze Jarosław Strejczek, českou stranu reprezentoval premiér Andrej Babiš. – Cesty našich národů se v dějinách nekřížily náhodně – podotkl Jarosław Strejczek ve svém projevu ohledně polsko-českých vztahů. Andrej Babiš pak zdůraznil význam Polska jako partnera České republiky na mezinárodní scéně.

Překvapením, zejména pro polsky hovořící hosty, byl projev náměstka ministra zahraničních věcí ČR. Jakub Dürr totiž hovořil plynule polsky. – Jsem rád, že naši občané objevují Polsko, že český jazyk lze slyšet v Polsku opravdu pořád častěji, a to na různých místech – řekl.

Pozvánku polské ambasády přijali i zástupci polské národnostní menšiny. Hlavní výbor Polského kulturně-osvětového svazu zastupovala členka HV Anna Piszkiewicz, za Kongres Poláků v ČR přijeli místopředseda organizace Tomasz Pustówka a Dariusz Branny. Akce se zúčastnila i početná skupina Poláků ze Zaolší žijících v Praze.
Po oficiální části v rámci kulturního programu zahrála polská skupina SawarS Tango Orquesta .
ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test