BOCANOWICE /Členové Místní skupiny PZKO v Bocanovicích v sobotu 28. dubna zvali na Rodinný piknik. Cílem akce byly společné – tedy v kruhu rodiny a přátel – oslavy polské Ústavy 3. května.


S nápadem akce přišel Klub fanoušků (Klub Kibica), který funguje v rámci bocanoviské MS PZYKO. A protože se akce konala v zásadě kvůli důležitému historickému aktu, kterým bylo přijetí květnové ústavy, jež byla první evropskou a druhou světovou ústavou vůbec, na programu byla i historická přednáška.

Piknik měl zřetelně polský nádech, což bylo vidět i v nabízených jídlech – byl bigos, žurek, a k masu slezské knedlíčky (kluski śląskie).

Pořadatelé připravili pro účastníky pikniku mnoho atrakcí – své dovednosti předvedli hasiči, na programu byl běh a rodinná procházka kolem obce, děti pak hledaly poklady, střílely z luku a proháněly se na terénních koloběžkách vypůjčených z jablunkovského informačního centra.
(indi)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test