KARVINÁ / Nejdříve společné mužské a ženské hlasy, pak tance nejen z našeho regionu, a nakonec krásně znějící mužského horalského sboru. V neděli se v dárcovském lázeňském parku uskutečnil druhý koncert 23. Mezinárodních folklórních dnů Máj na Olzou a podium tentokrát patro patřilo polským souborům z české části Těšínského Slezska.


Jako první polské i české písně zazpíval místní smíšený sbor Lira pod taktovkou Beaty Pilśniak – Chojka. Pak scéna patřila Souboru písní a tanců Olza, který se předvedl v těšínských, trenčínských, maďarských a zbojnických tancích. S Olzou, jako hudební doprovod, vystoupila kapela Lipka. Závěr koncertu patřil mužskému sboru Gorol s jeho dirigentkou Katarzynou Siwiec.

-Štafetu od pořadatelů-zakladatelů akce jsme převzali před čtyřmi lety a snažíme se v jejich iniciativě pokračovat – sdělil předseda Místní skupiny PZKO v Karviné-Darkově Piotr Sztuła. Zároveň dodal, že každý soubor měl na své vystoupení 35 minut.
Počasí přálo a o diváky nouze nebyla. V Lázeňském parku se jich sešlo zhruba 300
kc

Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test