CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN / Dnes a zítra je v rámci 20. Filmové přehlídky Kino na hranici k vidění ještě 35 filmů. Jubilejní ročník dopřává divákům nejenom nespočet filmových novinek, ale i mnoho setkání s filmovými tvůrci, kteří do obou Těšínů letos přijeli v opravdu hojném počtu.


Dá se říct, že předposlední festivalový den otevře v 10 hod. nejnovější film Jana Svěráka Po strništi bos, a ukončí ve 20.30 hod. nejnovější film Romana Polańského Podle skutečné události. Na středečním programu je i poslední koncert, tentokrát ve festivalovém Klubu zahrají ve 22.30 hod. Bad Karma Boy.

Zítra, ve čtvrtek 3. května, bude k vidění například Milada Davida Mrnky, tedy film jež zaznamenává 13 let ze života Milady Horákové a hořko-sladká road movie Jiřího Vejdělka s názvem Tátova volha.

K vidění je i několik nových výstav na Zamku Cieszyn, například výstava ukazující dějiny českého designu.

Podrobný program 20. Kina na hranici najdete na webových stránkách přehlídky – stačí kliknout na banner KnH na naších stránkách.
ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test