VISLA / Začátkem června se ve Visle objeví barevný průvod dětských souborů, který zahájí 31. ročník Přehlídky dětských folklorních souborů. Přihlášky do soutěže můžete poslat do 18. května.

Jednotlivá vystoupení nebudou pouze o tanci, hudbě a zpěvu, uvidíte také divadelní scénky, dětské lidové hry a zábavy, které přiblíží folklor rodného regionu. Každý soubor přijede s vlastní kapelou, která ho bude doprovázet na lidové nástroje. A to vše v Amfiteátru Stanisława Hadyny ve Visle.

Na konci přehlídky budou uděleny ceny. Komise vyhodnotí etnografickou hodnotu, kostýmy, přizpůsobení programu věku umělců, věrnost vůči tradici, úroveň tance nebo zpěvu. Zvláštní ceny budou také připraveny pro nejlepší začínající skupinu a také nejlepší prezentaci folkloru z nížinných oblastí. Vítězové budou mít příležitost vystoupit na Karpatském festivalu regionálních dětských souborů v Rabce-Zdroji.

Podle organizátorů (Wiślańskie Centrum Kultury a Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej),
cílem přehlídky je především propagace důležitých folklorních tradic, a také podpora vlivu hudby, zpěvu a tance na děti. Přihlášky a podrobné informace jsou dostupné na internetových stránkách pořadatelů.

KC

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test