KARVINÁ / Dlouho očekávaná rekonstrukce ulic Lázeňské a Karola Śliwky v centru Karviné bude zahájena právě dnes, 9. května. Stavební práce by podle plánu měly trvat šest měsíců. V tomto období musí řidiči i chodci počítat s dopravními omezeními.

Rekonstrukce jednotlivých úseků bude uskutečňována v rámci dvou etap. Během první z nich dojde k celkové uzávěrce místní komunikace ul. Karola Śliwky na úseku od křižovatky s ul. Mlýnská a Masarykovým náměstí, až po křižovatku s ul. Poštovní. Na částečnou uzavírku musí být řidiči připraveni i na úseku od křižovatky s ul. Fryštátskou po odbočku do parku Boženy Němcové.

Kromě kompletní opravy asfaltové vozovky, výstavby nových žulových chodníků a výměny pouličního osvětlení, výsledkem rekonstrukce se na těchto úsecích objeví také dva kruhové objezdy.

Během trvání stavebních prací bude platit výlukový jízdní řád autobusů. Město zajistilo cestujícím také výlukovou autobusovou zastávku, a to na ulici Těšínské za mostem Sokolovských hrdinů. Rekonstrukce bude spolufinancována z dotací Ministerstva Financí ČR.

kc

Štítky: , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test