BOHUMÍN-SKŘEČOŇ / V Domě PZKO ve Skřečoni se 9. května konala schůze členů Místních skupin Polského kulturně-osvětového svazu z bohumínského okrsku. Po zhodnocení činnosti za posledních šest měsíců se diskutovalo o akcích, které ještě letos proběhnou.


V bohumínském okrsku funguje pět Místních skupin PZKO: v Bohumíně, Záblatí, Skřečoni, Věřňovicích a Dolní Lutyni. Jejich zástupci se setkávají dvakrát do roka. Cílem setkání je i koordinace aktivit tak, aby se nekonaly ve stejný den. Akcí totiž v bohumínském okrsku pořádá PZKO poměrně dost.

Už tuto neděli se bude konat Májový koncert u příležitosti 110 let smíšeného sboru Lutnia, který funguje u MS PZKO v Dolní Lutyni. Na koncertu jako hosté vystoupí sbor PZKO Zaolzie z Orlové-Lutyně a Hasło ze Skrzeczomě, dále sbory z Polska: Słowik nad Olzą i Olzanki. Přijede i vokální skupina Niezapominajki z Havířová-Suché. Týden nato MS PZKO Věřňovice zve na představení Divadelní skupiny MS PZKO Vendryně, která přijede s komedií Czary Mary spółka z o.o.”.

Členové MS PZKO Bohumín a Záblatí pak mají v plánu společný výlet na Moravu. Začátkem června se bude smažit ve Věřňovicích vaječina, ke konci srpna tamtéž pak tradičníTáborák (Ognisko pod Dymbinóm). Největší skupina v okrsku – MS PZKO Skřečoň – bude v květnu smažit vaječinu, soutěžit v šípkách, v červnu uspořádá zahradní slavnost, 14. mezinárodní fotbalový turnaj, a nakonec se její členové vydají v rámci zájezdu do Pszczyny.

Největší Místní skupinou PZKO bohumínského okrsku je MS Skřečoň, která má v nejbližších dnech na programu vaječinu a turnaj v šípkách, v červnu se pak bude konat zahradní slavnost, 14. turnaj ve fotbale a výlet do polské Pszczyny. Skupina spolupracuje se spolkem Towarzystwem Miłośników Ziemi Grodkowskiej, a proto v červnu zástupci skřečoňské MS se zúčastní slavnosti u příležitosti Dne Groddkova. V říjnu se pak bude slavi 45 let spolupráce.

CR

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test