ŘEKA / Místní skupina PZKO spolu s obcí pozvala v neděli všechny děti na představení Scény Bajka Těšínského divadla. Pohádku Obušku z pytle ven zahráli herci dvojjazyčně, v češtině a polštině. Malí a velcí diváci sledovali představení v sále obecní hospody.


Loutkové představení je novinkou v kulturní nabídce pro občany Řeky. – S nápadem pozvat k nám Scénu Bajka přišla místopředsedkyně naší Místní skupiny PZKO Lucyna Olšarová. A protože chceme, aby nejenom polské děti věděly, že existuje PZKO, rozhodli jsme se pro dvojjazyčné představení. Zároveň doufáme, že se nám do Řeky podaří pozvat loutkové divadlo dvakrát v roce – na jaře a na podzim – vysvětlila novou aktivitu předsedkyně Místní skupiny PZKO v Řece Aneta Majerčiak.

Předsedkyně zároveň zdůraznila, že se MS PZKO dostává ze strany obce nemalé, i finanční, podpory: – Obec nejenom uhradila náklady představení. Dostali jsme také nový prodejní stánek, který otestujeme již 12. května na obecní Májové veselici, kde opět budeme prodávat domácí zákusky – popsala podporu Aneta Majerčiak.

Spolupráci s PZKO v Řece si pochvaluje i starosta obce Tomáš Tomeczek. – Nové, dobré nápady podporujeme velmi rádi. Čím víc se toho bude v obci dít, tím líp pro všechny – konstatoval starosta.
ikz

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test