Víkend klepe na dveře. Proto máme pro vás jako každý týden několik tipů, jak si užít nadcházející víkend v regionu.

  1. Vzpomínkový večer na Jiřinu Královou a Ladislava Báču
    Další z pořadů cyklu Osobností v kavárně a čítárně Avion je věnován dvěma významným osobnostem Těšínska. Etnografka Jiřina Králová a muzejní dokumentarista a zakladatel Muzea Těšína Ladislav Báča věnovali svůj celý profesní život mapování lidové kultury na Těšínsku. Pořad začíná dnes v 17 hod.

2. Hutnický den
Tradiční Hutnický den v Třinci proběhne v sobotu od 12.00 hod. ve Werk Areně. Na programu kromě vystoupení hudebních skupin (Čechomor, Miro Žbirka, Slza, Turbo, Adam Ďurica a mnoho dalších) občerstvení, kolotoče, dětský karikaturista a spousta další zábavy.

3. Zbojnická vesnice a regionální krmáš
V sobotu aneb neděli se vydejte do polského Ustroně. Po oba víkendové dní budete se moct podívat do zbojnické vesnice na Čantoryji. Na hosty čeká bohatý program, mj. zábavy a soutěže ve zbojnickém stylu, regionální hudba, degustace místních jídel, atrakce pro děti, krmáš regionálních tvůrců.

4. Rybářská soutěž pro děti a mládež
V sobotu se v Návsí koná tradiční rybářská soutěž pro malé rybáře Zlatá udice. Soutěž je určená pro děti a mládež do 15 let, zúčastnit se mohou i ti, kteří k rybaření doposud měli daleko. Začátek v 8 hod. na vrchní přehradě na Černém potoce v Návsí.

5. Muzejní noc v Istebné
Muzeum a sdružení umělce Jana Wałacha v Istebné zve v sobotu na Muzejní noc, která odstartuje ve 20 hodin v krčmě Po Zbóju. Na programu jsou přednáška na téma vlasteneckých prvků v dílech Jana Wałacha, pochod s lampiony do Muzeum umění Jana Wałacha, koncert kapely Wałasi.

6. Výlet na kolech
Cyklistický spolek Olza zve v neděli na společný výlet na kolech. Sraz v 9 hod. u hasičské zbrojnice v Českém Těšíně. Trasa povede přes Třanovice do Komorní Lhotky, Smilovic, Gutů, dále přes Nebory a Třinec-Podlesí do Třince-Osůvek, kde Místní skupina PZKO zve na vaječinu.

7. Vaječina na Osůvkach
Místní skupina PZKO Třinec-Osůvky zve v neděli odpoledne na tradiční jarní akci – vaječinu v lese v Osůvkach. Od 14 hod. vystoupí loutkové divadlo „Bajka“, vaječina se začne připravovat v 15 hod.

8. Máj nad Olzou
Každou květnovou neděli budou v Karviné-Darkově probíhat vystoupení souborů písní a tanců, pěveckých sborů a orchestrů. Koncerty v rámci XXIII. Máje nad Olzou začínají vždy v 15 hodin a vstup na ně je zdarma. V neděli 6. května vystoupí mužský pěvecký sbor „Gorol”, ZPiT „Olza” a pěvecký sbor „Lira”.

9. Sběratelský bleší trh
Těšínský spolek hobbystů zve na Sběratelský bleší trh. Zastavte se v neděli na náměstí v Cieszyně, budete mít příležitost koupit si nejrůznější starožitnosti a staré věci. Začátek v 8 hodin ráno.

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test