ČESKÝ TĚŠÍN-SVIBICE / Přestože podle tradice Rusalijí či rusalských svátků, v Polsku pak „zielonych świątków“ vaječinu by se mělo smažit právě dnes, 21. května, členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu ve Svibici se rozhodli pro začátek víkendu, tedy páteční odpoledne 18. května.

Na akci každý účastník přinesl tolik vajec, kolik měl v plánu sníst. Jelikož účastníků bylo 88, vaječina se dělala více méně z 200 vajec. U krajíce chleba s vaječinou se pak diskutovalo, nechyběl i kulturní program. Kronikář Místní skupiny Stanisław Kołek hrál na kytaru známe polské písničky, a se zpěvem mu ochotně pomáhali účastníci akce (pokud ovšem neměli plnou pusu vaječiny).

Hodně velkou atrakcí, zejména pro ty nejmladší, bylo promítaní několika dílů kreslené pohádky Jen počkej zajíci, a to i proto, že se promítalo na opravdu starém projektoru. Děti si na akci dopřály i nemalou dávku pohybu, protože v oplocené zahradě Polského domu PZKO mohli hrát nejenom kopanou, ale také prolézt prolézačky všemi možnými způsoby.
(indi)

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test