ČESKÝ TĚŠÍN-SVIBICE / Přestože podle tradice Rusalijí či rusalských svátků, v Polsku pak „zielonych świątków“ vaječinu by se mělo smažit právě dnes, 21. května, členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu ve Svibici se rozhodli pro začátek víkendu, tedy páteční odpoledne 18. května.

Na akci každý účastník přinesl tolik vajec, kolik měl v plánu sníst. Jelikož účastníků bylo 88, vaječina se dělala více méně z 200 vajec. U krajíce chleba s vaječinou se pak diskutovalo, nechyběl i kulturní program. Kronikář Místní skupiny Stanisław Kołek hrál na kytaru známe polské písničky, a se zpěvem mu ochotně pomáhali účastníci akce (pokud ovšem neměli plnou pusu vaječiny).

Hodně velkou atrakcí, zejména pro ty nejmladší, bylo promítaní několika dílů kreslené pohádky Jen počkej zajíci, a to i proto, že se promítalo na opravdu starém projektoru. Děti si na akci dopřály i nemalou dávku pohybu, protože v oplocené zahradě Polského domu PZKO mohli hrát nejenom kopanou, ale také prolézt prolézačky všemi možnými způsoby.
(indi)

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test