ČESKÝ TĚŠÍN / Ti, kteří chodili do klubu Dziupla v zadní části budovy HV PZKO před mnoha léty, se nejspíš budou divit, že se slaví 10. výročí. V květnu letošního roku ale uplynulo deset let od opětovného otevření Dziupli jakožto klubu, který opět provozuje Sdružení polské mládeže (Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej).

A právě u příležitosti tohoto výročí vedoucí klubu Michał Przywara uspořádal v pátek 11. května jubilejní akci. Zahrála mládež z druhé a třetí třídy českotěšínského polského gymnázia, která tvoří vokální skupinu Nonet. V kapele zpívají Nela Szarowska, Ewa Wierzgoń, Alexandra Veselá, Magdalena Szyja a doprovází je na akustickou kytaru Dominik Poloczek z Českého Těšína. Nonet představil velmi různorodý repertoár – od polských písní z nejrůznějších období až po anglické a české hity.

A stejně jako byl různorodý repertoár skupiny, současná klientela klubu je také rozmanitá. – Přestože na začátku převládali studenti středních škol, nyní přicházejí lidé všech věkových kategorií. „Gimplocy“ se objevují mezi jednou a půl čtvrtou odpoledne. Později však máme zákazníky všech věkových kategorií. Je zde více lidí ve věku nad 30 let a starších. Na Jazz session chodí padesátníci, takže vlastně jsme už vícegeneračním klubem – říká Przywara.

„Dziupla” je otevřena od čtvrtka do soboty. Nejčastěji jsou zde hudební akce, rock, jazz, hodně koncertů, ale jsou také, i když méně často, poetická vystoupení nebo i literární večery. Konají se také cyklické akce jako je Jazz Jam Session, který Dziupla pořádá už třetím rokem vždy první pátek v měsíci od 20 hodin. Ostatní dny je klub často pronajímán. Konají se zde například třídní setkání. Klub lze také pronajmout na zkoušky kapel.

(indi)

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test