Určitě už přemýšlíte, jak strávíte nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás několik tipů na zajímavé akce.

1. Těšínská folklorní noc
Český Těšín ovládne v pátek tradiční lidová kultura. Na náměstí od 14 hodin budou připavené atrakce pro děti i rodiče. Pro děti to budou například workshopy a divadelní představení. Nebudou chybět stánky s rukodělnými výrobky a regionálními pokrmy. Večer zahrají kapely Istebna, Tomáš Kočko s Orchestrem a Blaf.

2. Jackové dětem
V rámci 19. ročníku Mezinárodního dětského folklorního festivalu se v pátek v Jablunkově nejen děti, ale i jejich rodiče můžou těšit na vystoupení, soutěže, dílničky, občerstvení a další atrakce. Program začne v Městském lese od 8.30 hod.

3. Dny studentské kultury
Čtyři dny plné koncertů, workshopu a dalších zajímavých akcí nabízí Sdružení polské mládeže v ČR. Dny studentské kultury, které odstartovaly ve středu v Českém Těšíně, pokračují v pátek a sobotu dalšími akcemi. Na programu jsou bazar oblečení, cestovatelské besedy, diskotéka a tea session.

4. Sochařský plenér
Zručné ruce českých a polských sochařů mohu lidé obdivovat v Jablunkově v areálu Vojtěchov. Slavnostní ukončení plenéru, který začal 14 května, proběhne v pátek od 14 hodin v novém parku u Městského lesa.

5. Vaječina na zahradě
Na tradiční vaječinu zve v pátek Místní skupina PZKO Trzyniec Łyżbice-Wieś. Akce začne v 16 hodin na zahradě polské školy ve Vendryni. Kdo si chce na míchaných vejcích pochutnat, měl by donést s sebou 3 vajíčka.

6. Galakoncert souboru Chórek
Místní skupina PZKO v Horní Suché a soubor „Chórek” zvou v sobotu na Galakoncert u příležitosti 15. výročí souboru. V Dělnickém domě od 17 hodin vystoupí „Šmykňa“, ZPiT Ziemi Cieszyńskiej Janiny Marcinkowe, Antidotum, Suszanie a Friš.

7. Den děti a vaječina
Den děti je třeba pořádně oslavit. Na výběr máte k této příležitosti hodně akci, ovšem pokud se v sobotu zastavíte v Komorní Lhotce, můžete při tom ochutnat domácí vaječinu. Místní skupina PZKO zve na Den děti a vaječinu od 16 hod.

8. Výročí 100 let polské školy
U příležitosti 100 let polské školy v Karviné se bude v neděli konat slavnostní večer v Městském kulturním domě v Novém Městě. V první části bude program k příležitosti výročí školy, v části druhé – pohádka „Uwierz w cuda – z książką się uda”.

9. Vaječina na hřišti
Místní skupina PZKO v Karviné Loukách zve v neděli na svou tradiční jarní akci – společnou vaječinu na hřišti TJ Lokomotiva. Začátek akce v 15.30 hod.

10. Dětský den u Slovanů
V neděli můžete oslavit den děti v Archeoparku v Chotěbuzi. Od 9 do 17 hod. jsou na programu
soutěže a hry pro děti se slovanskou tématikou, například špalíkovaná, boj na kládách či lukostřelba. Ve 13 hodin začne dobrodružná hra pro děti.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Gorolski Święto
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test