ORLOVÁ – PORUBA / Hádání názvů písniček pouze na základě úryvku textu nebo prvních několika not. Těžký úkol, se kterým si však členové místní skupiny PZKO v Orlové-Porubě hravě poradili. V sobotu se v Domu PZKO proti sobě postavily dvě družstva: ženské a mužské.

Akci moderoval Józef Lungsh společně se svou kapelou Old Boys Band. „Je třeba vymýšlet stále něco nového, aby se lidé bavili. A možná si i zazpívali, ovšem pokud znají text“ uvedl Lugsh, který hraje na saxofon u Old Boy-ů.

Tříčlenná družstva mohla vybírat úkoly z několika kategorii. Každá obsahovala několik úrovní lišících se bodovým ohodnocením. Soutěžilo se v disciplínách: filmová melodie, české a polské písničky, lidová muzika, „tři v jednom“ „uhádni písničku“ a „hádej text“.

„Píseň ze soundtracku z filmu o zeleném obrovi“ zazněla první nápověda moderátora pro ženský tým, která odkazovala na známou píseň „Hallelujah“ z filmu „Shrek“.

Po několika kolech Old Boys Band vždy zahrál publiku i samotným soutěžícím. Zazněly takové hity jako: „Lady Carneval“ Karla Gotta, „Pohádka z ostrova Capri“, „Noc na Karlštejně“ a mnoho dalších.

kc

Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test