ČESKÝ TĚŠÍN / U příležitosti 78. výročí Katyňského zločinu a 8. výročí smolenské tragédie se u pomníku oběti 2. světové války na Kontešinci v Českém Těšíně konal pietní akt. Pořadateli byli Generální konzulát Polské republiky v Ostravě a Sdružení katyňských rodin v ČR (Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w RC).

Vzpomínkové akce se zúčastnili rovněž představitelé dalších polských organizací v ČR, v rámci kulturního programu zazpíval sbor českotěšínského Polského gymnázia Slowackého, harceře z oddílu Żwirki i Wigury drželi u pomníku čestnou stráž.

Generální konzul Polska Janusz Bilski v krátkém proslovu připomněl Sověty zavražděných 22 tisíc polských občanů během 2. světové války. K tomuto masakru se Rusové přiznali až po 50. letech. Druhá tragédie se odehrála v roce 2010, kdy 10. dubna havaroval polský vládní speciál, který vezl 96 členů polské delegace včetně prezidenta na pietní akt do Smolenska.
wiek

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test