ČESKÝ TĚŠÍN / Jedna moderátorka, čtyři hosté, zajímavé otázky a ještě zajímavější odpovědi. Tak se dá v krátkosti popsat již sedmá edice talk show Zaolzie potrafi Izabely Walaské, která se konala včera v českotěšínském kulturním středisku Střelnice. Moderátorka si tentokrát pozvala Miss Československa 1990 Renatu Góreckou, fejetonistku Ewu Szczerbovou píšící pod pseudonymem Jewka Trzyńczanka, a také všestranného umělce Bronisława Liberdu a překladatele Romana Madeckého.   

Témat k rozhovoru bylo mnoho, například o úskalích změny profese, byť ve stejné branži. Bronisław Liberda zavzpomínal, co se událo, když z vedoucího Loutkového divadla Bajka se stal scénografem Těšínského divadla. – Měl jsem vymyslit kostýmy pro herce. Tak jsem je vymyslel, celé byly pletené, jako na loutky. Akorát jsem zapomněl na poklopce, takže ten, kdo chtěl na toaletu, musel tu „kombinézu“ celou svléknout.

Zajímavé byly i poznatky Romana Madeckého ohledně překladů, zejména filmů. – Když dostanete film překladu, jeho titul je již přeložen. Nejednou jsem marně dumal, jak na ten titul přišli. A v zásadě se nedá změnit. A i když překladatel  nemá s ním nic společného, stejně je to jeho chyba.

Talk show nabídlo i bohatý doprovodný program.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test