KARVINÁ / Na podzim loňského roku se skupina dobrovolníků spontánně rozhodla uklidit evangelický hřbitov ve staré Karviné – bývalých koloniích Mexiko a Nový Jork. Uklízet se bude i  tuto sobotu.

Minulý rok se toho hodně povedlo udělat a hřbitov po akci vypadá zcela jinak. Už je zajištěn přístup k hrobům, který okamžitě využili lidé, jejichž příbuzní jsou tam pohřbení. Je vidět, že některé hroby byly vyčištěny a upraveny, jakmile se lidé díky podzimní akci k nim dostali. Práce je však ještě spousta. Proto také organizátoři akce s přicházejícím jarem opět zvou k čištění hřbitova, a to 7., 14. a 21. dubna.

– Znovu se setkáme na tomto místě, abychom hřbitov v Karviné uklidili a současně takto vzdali poctu těm, kteří jsou na něm pohřbeni.  Naše iniciativa je nezávislá a ekumenická. Záleží nám na zachování vzpomínek na naše předky, abychom nezapomněli, že na území již neexistující staré Karviné žili také Poláci a významně přispěli k rozvoji tohoto města. Zveme všechny, kterým záleží na zachování historického dědictví našeho regionu, bez ohledu na jejich národnost, náboženství nebo víru.

Práce budou zahájeny v  9.00  hod. a budou trvat přibližně do 14.00 hod. Za bezpečnost práce zodpovídá každý sám.  Podrobnější informace poskytuje Stanisław Kołek (+420 607 895 465, stkoa@seznam.cz).

A pro ty, kteří nevědí, kde se nachází evangelický hřbitov ve staré Karviné, zveřejňujeme souřadnice: 49 ° 49’30 N, 18 ° 28’1 E.

(Indi)

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test