ČESKÝ TĚŠÍN / Další iniciativa nominována do soutěže vyhlášené Hlavním výborem PZKO má sportovní a edukační charakter. Jedná se o „Cyklistické putování po stopách válek povstalců I Slezského povstání z Petrovic“.

Akce byla nominována Sekcí historie regionu Hlavního výboru PZKO. V odůvodnění nominace se píše: „Organizace cyklistického putování po stopách válek povstalců I Slezského povstání z Petrovic se jako nová iniciativa setkala s velkým zájmem nejen členů PZKO, ale také Slezského  Beskydu (Beskidu Śląskiego) a cyklistů z obcí Godów a Zebrzydowice, ve kterých jsou památníky připomínající povstání. Spojení sportu a prvků připomenutí dějin, zvláště pak těch, které se týkají boje za nezávislost Polska, má hluboký výchovný rozměr.

Pořadateli akce byli Sekce historie regionu HV PZKO, MS PZKO v Petrovicích, Cyklistické sdružení „Olza“ PTTS Beskid Śląski a také TKK PTTK Ondraszek z Těšína.

red

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test