TŘINEC / – Před 57 lety jsem se v této budově ženil. Jak je vidět, jedná se o šťastné místo, protože máme šťastné manželství. Dnes, několik pater výš, přijímám cenu města. Na mém seznamu kladů a záporů jsem se rozhodl dát ji na stranu kladů, abych vyrovnal ty zápory. A všude budu o ceně mluvit s hrdostí – poděkoval Bronisław Liberda ve svém jedinečném stylu za Cenu města Třince, kterou  převzal z rukou starostky Věry Palkovské

O udělení ceny Liberdovi rozhodli na únorovém zasedání zastupitele Třince, kteří tímto způsobem chtěli vzdát poctu umělci, který je znám nejenom na Těšínském Slezsku. Předání ceny bylo naplánováno právě na úterý a bylo spojeno s vernisáží výstavy grafik, kterou můžou vidět návštěvníci třinecké radnice ve třetím patře budovy do poloviny června.

Jeho všestranné úspěchy v oblasti umění, kterých dosáhl jako malíř, grafik, ilustrátor, hudební, scénograf, tvůrce oceňovaných animovaných pohádek, představila přítomným předsedkyně městské  Komise pro výchovu a vzdělávání Milada Hejmejová.

Bronisław Liberda i když se narodil v Třinci, zhruba půl století bydlí v Českém Těšíně. Proč se přestěhoval? – Z praktických důvodů. Pracoval jsem tehdy v Českém Těšíně v Loutkovém divadle Bajka. A také v té době byl v Třinci problém s byty. A v Českém Těšíně postavili nové sídliště, takže tento problém tam nebyl – vysvětlil.

ikz

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test