TŘINEC / Jednoduché otázky bývají nejtěžší, třeba jakou barvu má kruh nahoře vpravo na olympijské vlajce. To však neznamená, že i na ty další se odpověď hledala jednoduše. Kvíz PZKO, který se v březnu konal v Domě PZKO Wawrosze v Třinci-Terase, si opět vyžádal u jeho účastníků nemalého intelektuálního výkonu.

Autorkami otázek rozdělených do sedmi tematických kategorií byly jako vždy Anna Paszek a Ewa Mecner. Soutěžilo se v týmech, a účastníci akce přijeli do Třince z různých zákoutí Těšínského Slezska. Tematický záběr otázek byl opravdu široký – od mincí přes hory po umění. Nicméně jedna, degustační otázka, se líbila všem účastníkům stejně, když měli podle chuti poznat značku alkoholu. Jak se v soutěži jednotlivým týmům daří se účastníci dozvěděli vždy po každém kole.

Nutno zde dodat, že celá akce byla opět v režii mladých členů Místní skupiny PZKO Třinec-Sídliště (tedy na Terase), kteří připravili i občerstvení.
ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test