ČESKÝ TĚŠÍN / V českotěšínské městské knihovně se ve středu 18. dubna konalo každoroční setkání zaměstnanců knihoven z celého regionu. Pořadatelem bylo Středisko polské literatury Regionální knihovny Karviná ve spolupráci se Sdružením přátel polské knihy (Stowarzyszenie Przyjaciół Polskiej Książki, SPPK). Na programu byla jak diskuze o projektech, tak rozdělování knih pro knihovny.

Předsedkyně SPPK Helenie Legowicz, která je mj. i předsedkyní PZKO, za knižní dary poděkovala Generálním konzulátu Polska v Ostravě, Sdružení  Wspólnota Polska a přátelům Zaolší z několika polských měst, kteří přispěli do sbírky knih, kterou již pošestnácté pořádal Tomasz Sypniewski z Bydhošti.

V rámci jednoho z realizovaných projektů pojmenovaného Knihovna – vhodné místo pro dítě – každý prvňáček polské základní školy, který se zapíše do knihovny, obdrží knihu zdarma. Jelikož některé z knih polských autorů byly přeložené do češtiny, např. „Ale já to tak chci” Beaty Ostrowickiej a ve dvojjazyčném provedení se ukázaly i některé regionální publikace, v knihovnách knihu jako dárek mohou obdržet i prvňáčci z českých škol.  

CR

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test