ČESKÝ TĚŠÍN / V březnovém „Zwrotu“ jsme zveřejnili rozsáhlý článek na téma nové, důležité pro náš region knihy „Zmieszany zapach książek i jabłek. Wybór korespondencji Jana Wantuły z lat 1899-1953”. Toto úterý 17. dubna v 17.00 hodin na pobočce Knihovny Český Těšín v Havlíčkově ulici se bude konat setkání s autorkou publikace Katarzynou Szkaradnik. Autorka představí osobu Jana Wantuły a bude vyprávět o práci na své knize.

Jan Wantuła (1877-1953) pocházel z Ustroně, kde pracoval jako hutník, ale díky svým schopnostem a také sebevzdělávání se stal jedním z nejdůležitějších národních a  společenských činitelů na území Těšínského Slezska. Zanechal po sobě nejenom svou literární tvorbu, ale také bohatou korespondenci s čelními představiteli polského kulturního, politického a společenského života.

Kniha „Zmieszany zapach książek i jabłek. Wybór korespondencji Jana Wantuły z lat 1899–1953” obsahuje výběr 235 dopisů a pohlednic. Autorka publikace Katarzyna Szkaradnik také pochází z Ustroně, je doktorandem na Slezské univerzitě v Katovicích.

red

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test