TĚŠÍN, ČESKÝ TĚŠÍN / Hosté, premiéry, skvělá atmosféra. Jubilejní 20. Kino na hranici představuje jednoduše to, co můžete najít na nejlepších filmových festivalech.

„Na Těšín je velká poptávka. Na festival Kino na Hranici přijíždějí nejen ti, kteří mají něco společného s filmy letošního ročníku. Svůj příjezd oznámilo mnoha herců, režisérů, kteří už byli v Těšíně, a kterým se zde líbilo. Přijede více než 130 hostů,“ řekl na páteční tiskové konferenci v rámci zahájení festivalu Łukasz Maciejewski, programový ředitel.

A skutečně. Byli už a ještě pořád jsou např. Ivan Trojan, Jan Hřebejk, Krzysztof Zanussi, Bartłomiej Topa, Danuta Stenka, Artur Żmijewski. Plný seznam hostů, spolu s místy, kde je můžete potkat a popovídat si s nimi, je na webových stránkách kina (stačí kliknout na banner KnH na našem webu). Tam je také podrobný plán promítání a popisy filmů, stejně jako plán doprovodných akcí a koncertů.

Za zmínku stojí také to, že po šesti letech organizátoři zvou opět na promítání filmů u Olzy. – Zdá se, že jsme jediným místem na světě, kde diváci sedí na jedné straně řeky v jedné zemi a sledují film na druhé straně řeky v jiné zemi – řekla ředitelka festivalu Petra Slováček-Rypienová. Dnes v 21 hod. v kině na Olzou budou promítat „Pelíšky“, zítra film Formana „Hoří má panenko“, zatímco 1. května „Hallo, Szpicbródka, czyli ostatni występ Króla Kasiarzy”.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test