KARVINÁ / Jak jsme už informovali na našem webu, u příležitosti 750. výročí města Karviné  Středisko polské literatury Regionální knihovny v Karviné-Fryštátě vyhlásilo pro děti a mládež soutěž „Pohled(nice) z Karviné, tzn. Jak se měnilo moje město“. V současné době, v dubnu, v prvním patře budovy knihovny na Masarykově náměstí můžete vidět práce, které děti poslaly do soutěže.

Děti mohly poprosit o pomoc rodiče a prarodiče, společně s nimi se podívat do rodinných archívů, kde jsou také často památky spojené s městem. Patnáct žáků karvinské polské základní školy od 1. do 9. třídy přineslo na výstavu staré pohlednice. Sbírka pak byla doplněna pohlednicemi z archivu Władysława Owczarzy, autory výstavy byly také Maria Bartulec a Michaela Šafránek.

Až navštívíte knihovnu, určitě se také vydejte do budovy hned vedle, kde se nachází karvinská pobočka Muzeum Těšínska. Ve výstavní síni až do 16. září je otevřena výstava „Karviná na nejstarších pohlednicích“. Najdete zde nejenom staré pohlednice z rakouského období, ale i fotoaparáty a alba, stejně jako informace o lidech, kteří v tomto regionu pohlednice vyráběli.

CR

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test