HNOJNÍK / Právě dnes v Základní škole Jana Kubisze v Hnojníku se konala slavnost, jejímž cílem bylo zahájení projektu pojmenovaného Zastávka dějin IPN Zaolší. Slavnosti se zúčastnil předseda Institutu národní paměti (Instytut Pamięci Narodowej) Jarosław Szarek, který mj. připomněl úsilí, které Poláci za Zaolší vkládají do udržení polského ducha a o polsko-českých vztazích.  

Kulminačním bodem slavnosti bylo podepsání smlouvy o spolupráci mezi ředitelem hnojnické polské základní školy Tadeuszem Gryczem a ředitelem katovické pobočky IPN Andrzejem Sznajderem. – Každé dva měsíce se v Hnojníku budou konat pro žáky hodiny, přednášky, prezentace, výstavy a dílny, které připraví IPN – vysvětlil podstatu spolupráce Sznajder.  

Cílem „Zástávek“ je vytvářet místa pro propagaci dějin. Ty už fungují například v Chicago nebo Varšavě. Součástí otevření hnojnické „zastávky“ byla výstava Symbol našich dějin, která je ve škole zpřístupněná do 23. dubna.

kc

 

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test