MILÍKOV / „Flacha” je název dalšího představení, které připravil divadelní soubor Místní skupiny PZKO v Milikově-Centrum. Scénář v nářečí napsali již tradičně Irena a Jan Czudkovi. Premiéra se jako každým rokem i letos konala o Velikonoční neděli na scéně v Domě PZKO Milíkov-Centrum.

„Flacha czyli jak to hań downi było” je návratem do 70. a 80. let minulého století,  do reality socializmu. Je to příběh o tom, jak bez titulní „flachy“ nešlo nic zařídit natož koupit nedostatkové zboží.

Představení, které napsal generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek a jeho manželka Irena, je plné komických situací a komických dialogů. V plném sále byly slyšet salvy smíchu. Zkušení herci z Milíkova svou bravurní hrou překvapili dokonce i samotné autory scénáře, kteří se smáli každou chvíli. 

Představení režírovala Halina Wacławek, která pozvala ke spolupráci místní herecké hvězdy: Dorotu Hóta, Renatu Staszowskou, Urszulu Mazur, Jolantu Mitręga, Kazimierza Sikoru, Jana Sikoru, Władysława Niesłanika, Józefa Wacławka, Ryszarda Staszowského, Damiana Sikoru  a Andrzeja Mazura.

Tým herců obdržel jako poděkování od autorů scénáře velkou láhev dobrého alkoholu.

Představení „Flacha”  můžete vidět v Milíkově ještě několikrát: v nejbližší neděli 8. dubna a také další víkend 14. a 15. dubna.

wiek

Štítky: , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test