TĚŠÍN / Uplynulo třicet let umělecké činnosti a Těšínský dechový orchestr Slezské univerzity připravuje výroční galakoncert. Hudební narozeniny se spojí s oslavami 50. výročí Slezské univerzity a uskuteční se 18. dubna v Divadle Adama Mickiewicze v Těšíně.

Kromě oslavence pod taktovkou Karola Pyka, se představí také Sbor Slezské univerzity Harmonia, Mezifakultní folkový soubor Folkuś a také sóloví umělci, kteří zahrají na klavír, violoncello, akordeon, kytaru, housle nebo saxofon. Nebudou chybět také zpěváci Sabina Olbrich-Szafraniec, Bartosz Jaśkowski nebo Hubert Miśka.

Slavnostní galakoncert bude vést zástupkyně děkana Umělecké fakulty Małgorzata Mendel.  Těšínský dechový orchestr Slezské univerzity navazuje na bohatou slezskou tradici hraní na dechových nástrojích. Založili ho tehdejší ředitel Institutu hudebního vzdělávání Józef Świder a Jan Kulig z pobočky Slezské univerzity.

kc

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test