Připravili jsme pro vás nabídku 10 zajímavých akci, které se budou konat tento víkend.

1. Strašidelný park

V pátek se promění karvinský park Boženy Němcové ve strašidelný. Při večerní procházce potkáte spoustu strašidelných a pohádkových bytostí. Brána do parku bude otevřena ve 20.00 hodin, poslední účastník je zván ve 21.15 hodin.

2. Česko-polský diskusní salon

Hosty kavárny a čítárny Avion budou v pátek Jiří Trávníček – literární teoretik, historik a kritik zabývající se moderní českou literaturou, a Grzegorz Nieć – polský knihovědec, specializuje se na problémy soudobého knižního trhu a historie kultury, literatury, knih a polského časopisectví. Setkání moderuje Eva Katrušáková.

3. Vzpomínková akce

Místní skupina PZKO v Orlově-Lutyni pořádá vzpomínkové setkání u památníku oběti druhé světové války. V 16 hodin v polské škole vystoupí pěvecký sbor „Zaolzie“, na programu bude tematoická přednáška, položení květin a zapálení svíček.

4. Talk show Zaolzie potrafi

Přijďte v sobotu do českotěšínské KASS Střelnice a přesvědčte se, kolik nadaných a zajímavých lidí můžete potkat mezi Poláky na Těšínsku. Hosty letošní edice talk show Zaolzie potrafi budou: Renata Górecka  –  Miss Československa 1990 a ředitelka Českého centra ve Varšavě, Ewa Szczerbová (Jewka Trzynczanka), Bronisław Liberda  –  malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, hudebník, a také Roman Madecki – polonista a bohemista, překladatel mj. polských filmů do češtiny. Začátek v 17.00 hodin.  

5. Jarní setkání v PZKO

Místní skupina PZKO V Orlově Porubě zve v sobotu odpoledne do svého Domu PZKO. Na programu jarního setkání bude oblíbená mezi členy MS soutěž „Jaka to melodia“. Začátek od 16 hodin.

6. Úklid hřbitova v Karviné Mexiku

Bveerklub Zaolší a dobrovolníci zvou k společnému jarnímu úklidu starého evengelického hřbitova v Karviné Mexiku. Úklid bude probíhat v sobotu mezi 9 a 14 hodinou.

7. Karneval chutí v Ostravě i Cieszyně

Od pátku do neděle nemusíte vařit, neboť můžete navštívit festival Karneval chuti na ostravské Černé louce. Účastníky čeká pestrá nabídka výborného jídla, pití, ochutnávek, kávy, koštu vína, kuchařské show a různých gastronomických lahůdek. Ve stejné dny se můžete také vydat do Cieszyna, kde na náměstí bude probíhat sraz Food Trucků. Pojízdné restaurace kromě hamburgerů a hranolek nabízají rovněž mexické, italské či polské jídla.

8. Otevření sezony PTTK Ondraszek

Turistický cyklistický klub PTTK „Ondraszek“ zve na otevření sezony. Sraz účastníků v neděli na náměstí v Cieszyně. Trasa povede přes Kaczyce do Zebrzydowic. V Kaczycích přestávka a přednáška na téma historie dolu Morcinka.

9. Těšínský fortuna běh

V neděli v 10 hodin odstartuje 10. Těšínský fortuna běh. Jedná se o závod dlouhý 10 km, který vede po pětikilometrovém okruhu ulicemi Cieszyna a Českého Těšína přes hraniční mosty.

10. Filmové projekce

V rámci projektu Jubileo (výročí přeshraniční spolupráce v Euroregionu Těšínské Slezsko) se budou konat také filmové projekce v kavárně a čítárně Avion/Noiva v Českém Těšíně, a to v neděli od 13 hodin.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test