Jako každý týden, i tentokrát jsme připravili přehled zajímavých akci, které se v našem regionu budou konat již tento víkend.

  1. Cestovatelská přednáška „Litva, Estonsko, Lotyšsko a Petrohrad“

  Místní skupina PZKO Park Sikory zve v pátek na cestovatelskou besedu. O cestě do baltských států a do Petrohradu  povypráví v KASS Střelnice Janina Hławiczka. Začátek je v 18 hodin.

  2. Soutěž v luštění křížovek

  Rádi luštíte křížovky a hádanky? Pak Vás určitě zaujme sobotní akce v knihovně v Mostech u Jablunkova. V 9 hodin začnou luštit děti z polských škol, od 10 hod. přijdou na řadu  křížovky v českém jazyce, ve 13.30 hod. se do českých křížovek pustí dospělí a mládež od 16 let.

  3. Pinokio

  Scena Bajka Těšínského divadla zve na premiéru nového představení. Tentokrát budou malí i velcí diváci sledovat vyprávění o neuvěřitelných příbězích jednoho chlapce – panáčka, kterého ze dřeva vyřezal starý a osamělý loutkář Geppetto. Premiéra se koná v sobotu v 16 hodin.

  4. Procházka po Cieszyně po stopách výjimečných žen

  V sobotu v 15 hodin se můžete vydat na neobvyklou procházku po Cieszyně. Historička Władysława Magiera nás povede po stopách výjimečných žen, které se narodily či působily v Cieszyně. Sraz je v 15 hodin u pomníku Slezanky.

   5. Jarní setkání a cestovatelská přednáška

  Členové Místní skupiny PZKO Karviná-Darkov a ostatní zájemci se v neděli setkají v Domě PZKO. Během jarního setkání se bude probírat plán činnosti MS v nadcházejících měsících. Krom toho je připravena cestovatelská přednáška Heleny a Romana Wacławiků o jejich cestě po Spojených státech amerických.

  6. Výlet na kolech za poznáním dávných časů

  Vydejte se v neděli spolu s Turistickým cyklistickým klubem Ondraszek na výlet z Cieszyna přes Dzięgielów do turistické chaty „Pod Tułem”. Výlet je na téma „Cestování do dob minulých“. Sraz účastníků na náměstí v Cieszyně v  9 hodin.

  7. Víkend na věži

  Rozhlédněte se z věží Nové i Staré radnice a poznejte nejzajímavější místa Moravské Ostravy. Ostravské Infocentrum chystá Víkend na věži s přednáškou průvodce. V sobotu Vás čeká procházka 1,5 km dlouhou trasou v okolí radnice, v neděli pak výšlap po 293 schodech na vrcholek nejvyšší radniční věže v ČR za poznáním historii Nové radnice.

  8. Bystřický běh s úsměvem

  Kdo si chce zaběhat, může se v neděli vydat do Bystřice, kde se bude konat Alis run – Bystřický běh s úsměvem. Akce je určená pro rodiny s dětmi, amatérské běžce i zkušené závodníky a jejím cílem je pomoc hospitalizovaným dětem a seniorům v domovech důchodců. Začátek v 8.30 hod. od klubovny zahrádkářů.

  9. „Flacha. Jak to han downi było”

  Pokud jste ještě neměli příležitost zhlédnout nové představení amatérského divadelního souboru Milíkov, můžete se v sobotu anebo v neděli zastavit v Domě PZKO v Milíkově-Centrum. V 16 hodin herci z Místní Skupiny PZKO vystaví hru „Flacha. Jak to han downi było”.

  10. Dílny kanzashi

  w Archeoparku v Chotěbuzi si můžete v neděli vyzkoušet tradiční japonskou výrobu květů z látek. Dílny pro zájemce budou probíhat od 9 do 17 hodin, materiál bude k dispozici.

  (pe)

  Štítky:

   Komentáře

   Čtěte také


   Gorol

   ZWROT TV

   Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

   Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

   Website Security Test