Nadcházející víkend bude plný zajímavých akci. Rozhodně je z čeho vybírat!

1. „Przystanek Historia IPN”

Polskou základní školu v Hnojníku navštíví v pátek hosté z Polska, neboť v 10 hod. se bude konat oficiální otevření projektu „Przystanek Historia IPN”, jehož cílem je šíření informací o současných dějinách Polska mezi žáky polských škol a příslušníky polské menšiny. Na programu je také výstava, dílny a hry. 

2. Koncert Troje ročních období

Na nevšední hudební zážitek zve v páteční večer obec Bystřice. Ve sborovém centru LECAV vystoupí od 18.05 hod. nadžánrová kapela Flair, která spojuje lidovou a vážnou hudbu.

3. Výstava „Doteky“

Výstavu mladé malířky Klaudie Švrčkové z Českého Těšína můžete navštívit v Dřevěnce na Fojtství od 5. dubna. Vernisáž a setkání s autorkou, která maluje stylem PopArt, akrylem na plátno,  se bude konat v pátek v 17. hod.

4. Ukliďme Česko

Kdo chce být trochu užitečný, může se v sobotu připojit do celostátní akce Ukliďme Česko, která se samozřejmě koná i v našem regionu. Společně s ostatními dobrovolníky můžete uklízet třeba v Písku, Hrčavě, Vendryni, Milíkově, Českém Těšíně, Stříteži, Stonavě či Orlové.

5. Festival Jeden svět

V Třinci odstartoval Festival dokumentárních filmů o lidských právech. Promítat se bude do neděle v kině Kosmos, městské knihovně a v Čajovně  “V pohodě”.

6. Zpracování vlny v Archeoparku

Přijďte si v sobotu vyzkoušet výrobu přeslenů v keramické dílně, tkaní na hřebenovém stávku či na tkalcovském stavu anebo si vyslechnout přednášku o spřádání vlny. Na celodenní akci pořádanou ve spolupráci s Archeologickým klubem Slezské univerzity zve Archeopark v Chotěbuzi.

7. Koncert SHF – Saxophone versus varhany

Jablunkovské centrum kultury a informací zve v neděli na jarní koncert z cyklu „Čtvero ročních období“ v rámci Svatováclavského hudebního festivalu. V Kostele Božího Těla v Jablunkově vystoupí v 15 hodin umělci z Polska – Paweł Gusnar (saxofon) a Bartosz Jakubczak (varhany).

8. Koncert Vientomarero

Přijďte si poslechnout vystoupení komorního dua Michaela Meca (flétna) a Jiří Meca (kytara). Velikonoční koncert „Vientomarero“ se bude konat v neděli v 17 hodin v kostele sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova.

9. Cyklistický memoriál Mariana Palowského

XI memoriál Mariana Palowského se uskuteční na trase Český Těšín – Tyra. Registrace účastníků od 8.30 hod. u hasičské zbrojnice v Masarykových sadech. Start v 9.30 hod.

10. „Flacha. Jak to han downi było”

Pokud jste neměli příležitost zúčastnit se premiéry nového představení amatérského divadelního souboru Milíkov, můžete se v neděli odpoledne zastavit v Domě PZKO v Milíkově-Centrum. V 16 hodin herci z Místní Skupiny PZKO vystaví hru „Flacha. Jak to han downi było”.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test