TĚRLICKO / Žákům Základní školy a mateřské školy s polským jazykem vyučovacím Żwirki i Wigury v Těrlicku se povedlo úspěšně zprovoznit časový stroj. Svědky této události byli všichni účastníci dětského karnevalu, který se konal v sobotu 3. března.

První zastávka trojice přátel, kteří seděli v časovém stroji, byla ve dvacátých letech dvacátého století, kdy byl populární tanec Charleston. Z této doby se pak přenesli do roku 1965. Mezi postavami z minulosti byla dokonce Kleopatra, s těch současných pak Tina Turner.

Chlapci se také přenesli do pravěku, kdy se nemuselo chodit do školy, ale také nebyly žádné mobilní telefony, dostali se rovněž do budoucnosti a to až do roku 2200 a období robotů. Nakonec se rozhodli vrátit do současnosti a slíbili, že se o Zemi budou starat, aby jejich děti a vnoučata měli kde žit.

Program trval přes hodinu, žáci si během něj měnili kostýmy a vrhali se na další tanec. Velký potlesk diváků byl odměnou pro učitelky základní a mateřské školy, které pod vedením Barbary Smugały připravily program s dětmi. Dále jim poděkoval také předseda Macierzy Szkolnej Andrzej Štirba. Po skončení programu se konal průvod masek a pak samozřejmě zábava.

Zveme do fotogalerie na polské stránce.

CR

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test