HAVÍŘOV-BLUDOVICE / V listopadu 2017 Matice školská a MS PZKO v Havířově-Bludovicích vyhlásili soutěž „Postav budku pro ptáky“. Jejím cílem bylo nejen seznámit účastníky s výstavbou domků pro různé druhy ptáků, ale také dát žákům možnost pracovat se základními stavebními materiály jako je dřevo, hřebíky, barvy a lepidlo.

Soutěž byla ukončená 26. března – nezávislá porota ve složení Barbara Kowalczyk, Radomir Krygiel, Zbigniew Kosiec, tj. porotci, kteří nemají děti v bludovické škole, vybrala tři nejlepší díla. Všichni soutěžící obdrželi jako ceny různé sady nástrojů.

Žáci, kteří se rozhodli zúčastnit soutěže, mohli budku udělat ve škole, v nových dílnách pod dohledem učitelky Krystyny Palásek, na modelářském kroužku pod vedením Daniela Klimszy nebo doma. A tak vznikly budky pro vrabce, sýkory, špačky, výry a také pro netopýry. Na budkách bylo vidět práci nejenom žáků, ale také poradního týmu, tedy rodičů, prarodičů, sourozenců atd.

Všechny budky našly svoje místo ve společné zahradě školy a PZKO, takže práce mladých stavitelů budou moci obdivovat nejenom návštěvníci polské školy v Havířově-Bludovicích, ale také hosté venkovních akcích pořádaných společně Matici školskou a MS PZKO, jako je Stavění majky (již 30. dubna), školní radovánky nebo dožínky.

Stanisław Kołorz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test