KARVINÁ / Tajemná zákoutí zámeckého sklepa, park zahalený mlžným oparem a záhada podkroví knihovny. Zejména však čas stráveny ve společnosti známých pohádek dánského spisovatele a setkání se samotným hrabětem Larischem. V pátek se v knihovně na Masarykově náměstí v Karviné konal tradiční Večer s Andersenem.

Akce s názvem „Poklady mého města“ připomněla výročí 750 let Karviné. Proto také úkoly byly tematicky spojené s minulostí města: městské puzzle, hádání míst podle fotografie nebo nalezení erbu Karviné. Poklad byl bezpečně uložen v podkroví knihovny.

Na mladé čtenáře čekalo překvapení: z hlubin minulosti dorazil s návštěvou hrabě Larisch, který vyprávěl příběhy o dávném Fryštátě a povzbuzoval dobrodruhy v hledání pokladu.

„Když jsem scházel po schodech, ucítil jsem ducha aristokracie, která po těchto schodech chodila dennodenně. A služba jen sledovala, zda není třeba zvednout rukavičku, která upadla“ prozradil Filip Tomanek, který se převtělil do role hraběte.

Akci pořádalo Středisko polské literatury Regionální knihovny Karviná ve spolupráci se skautským oddílem 2. KDH Wielka Niedźwiedzica.

kc

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test