KOMORNÍ LHOTKA / Místní skupiny PZKO vůbec nemusí mít velkou členskou základnu, aby pořádaly různé akce. Velmi dobrým příkladem, že stačí pouze chtít, je MS PZKO z Komorní Lhotky, která čítá 86 členů. Minuly rok uspořádala nebo se zúčastnila 19 akcí. Letos má již dvě akce za sebou – Gorolský ples pod Godulou a kulig. Další je za dveřmi, neboť již 18 března se divadelní ansámbl MS předvede v Těrlicku s představením Krawiec damski.

-I letos chystáme premiéru, termín je 10. listopadu. Právě diskutujeme o tom, kterou z divadelních her připravíme – sdělila předsedkyně MS Joanna Szpyrc.

Loňský rok však nebyl pro členy MS pouze ve znamení kulturních a společenských akcí, ale i investic a brigád. – Vyměnili jsme ohřívače, jeden v sálu, druhý v kuchyni. Letos nás čeká výměna některých oken, a samozřejmě, tak, jako loni, brigáda – upřesnila předsedkyně skupiny.

Kromě jiných akcí se členové PZKO z Komorní Lhotky letos opět zúčastní zájezdu. Ty jsou pořádané Místní skupinou pravidelně od roku 2008, cílem jsou vždy zajímavé destinace v Česku, Slovensku a Polsku.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test