OSTRAVA / – Vzdělání nad zlato – konstatoval generální konzul Polska v Ostravě Janusz Bilski během setkání s učiteli polských základních škol na Zaolší a zástupci akademických středisek polonistiky v ČR. Setkání se konalo u příležitosti Dne učitelů.

– Rád bych vyjádřit svou nejhlubší úctu a uznání pro všechny pedagogy, učitele a pracovníky působící v polském vzdělávání v České republice – řekl konzul a zdůraznil, že oceňuje jejich nesmírné úsilí směřující k vzdělávání následných generací Poláků, kteří žijí v této zemi.  Zároveň podotknul, že díky úsilí pedagogů se podařilo zastavit úbytek žáků v polských základních školách na Zaolší.

Zároveň poděkoval všem organizacím, které polské školství podporují, a umožňují tak vzdělávání nejenom žáků, ale i pedagogů, a podílí se na pořádání školních kulturních, sportovních a společenských akcí. Nakonec Janusz Bilski popřál všem učitelům hodně zdaru v profesním životě.

(rom)

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test