HAVÍŘOV / Město Havířov ocenilo osobnosti, které se aktivně podílejí na veřejném životě. Slavnostní večer se konal v úterý v KD Leoše Janáčka. Uznání za působení v oblasti kultury v kategorii „Kolektiv“ získala i místní skupina PZKO v Havířově-Bludovicích.

Město tak odměnilo místní skupinu PZKO za bohatou kulturní činnosti a zároveň dlouhodobý podíl na rozvoji kulturního dění v Havířově. V rámci kulturní oblasti byly ohodnoceny i kategorie „Osobnost kultury“ a „Talent“, kde ocenění obdržel mezi jinými kytarista Marek Chmiel za vynikající výsledky v celostátní soutěži.

V rámci úterního podvečera byly vyhlášeny osobnosti Havířova v oblasti kultury a sportu, sociální a zdravotní oblasti a oblasti společensky prospěšných aktivit.

Večer moderovali Kateřina Steinerová a Petr Vondráček. Všem oceněným zazpíval Miroslav Žbirka. Vystoupila taneční dvojice Terezy Vodičkové a Jakuba Mazúcha, pole dance předvedla Zuzana Fialová a Pavel Kolář.

Kulminačním bodem večera bylo udělení Ceny města plk. Janu Ihnatíkovi za hrdinství v boji, zásluhy na osvobození Československa a dále také šíření povědomí o autentických událostech 2. světové války.

kc

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test