ČESKÝ TĚŠÍN / Scéna Bajka Těšínského divadla zve na zítřejší premiéru hry O zbojníku Ondrášovi. Česká premiéra se konala v únoru, teď je na programu premiéra v polštině.

– Britové mají Robin Hooda, Švýcaři Viléma Tella, horalé z Tater pak Janošíka, a my máme svého Ondráše – připomínají tvůrci představení.

Představení v Bajce je určeno nejmladším divákům, a připravil jej moravský skladatel Tomáš Kočko, který je rovněž jeho režisérem, spolu s autorkou scénáře Lenou Pešák.  Autorem scény a loutek je  Michal Hejmovský.

Pro Tomáše Kočko to není poprvé, kdy se s postavou Ondráše setkal. Je autorem hudby a spoluautorem scénáře k hudebnímu představení  Ondraszek – Pan Łysej Góry pro polskou scénu Těšínského divadla.

V představení scény Bajka O zbojníku Ondrášovi v hlavní roli se představí  Marian Mazur. Dále hrají Wanda Michałek, Jan Szymanik a jako hosté Anna Bangoura, Ondra Pazdera a Artur Říman.

CR

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test