ČESKÝ TĚŠÍN / Od začátku příštího týdne kancelář Kongresu Poláků v ČR bude opět otevřená. Stěhování organizace na novou adresu je u konce.

Od pondělí sídlo Kongresu Poláků najdeme nově na Hrabinské ulici, v bývalé budově Domu dětí a mládeže.  – Stěhování bylo hodně náročné, začali jsme balit už na začátku roku, Dokumentační středisko ještě dříve. Naštěstí je stěhování, včetně převezení klavíru, už za námi– sdělila sekretářka Aneta Roszka. 

– Snad jedinou změnou kromě adresy je, že nemáme pevnou linku – dodal šéf kanceláře Piotr Polok. Zároveň připustil, že v novém sídle budou prováděné nějaké další úpravy. – Vymalováno je, ale o tom, co a kdy se bude měnit, rozhodne Rada Kongresu na svém nejbližším zasední – upřesnil.

Připomeňme: Doposud se sídlo Kongresu nacházelo v budově dnešní Albrechtovy střední školy. Ta však sdělila, že smlouvu o pronájmu již prodlužovat nebude. Najít nové místo nebylo pro Kongres jednoduché, i z důvodu velkého archívu Dokumentačního střediska. Nakonec se řešení našlo v podobě desetiletého pronájmu budovy bývalého DDM patřící městu.

ikz

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test