REGION / Vzpomínáte na lednový koncert koled v jablunkovském kostele, na kterém zazpíval Mužský sbor Gorol spolu se školními sbory Polské základní školy Sienkiewicze v Jablunkově? Gorol tehdy přišel s nápadem, aby výtěžek z koncertu ve výši více než 27 tisíc korun podpořil sdružení Nikdy nejsi sám. A právě díky této iniciativě mohly handicapované děti, kterým sdružení pomáhá, prožít velmi zajímavou sobotu. Měly totiž kulig.

– Bylo to opravdu nádherné odpoledne. Počasí bylo krásné, i když mrazivé. Projížďka na saních na Kubalonce byla pro naše děti opravdu nevšedním zážitkem, protože mnohé z nich ještě nikdy na saních taženými koňmi nejely. Zážitkem byla i návštěva koliby, kde na nás čekal teplý čaj a opékání párků. Všechny děti pak dostaly pamětní medaile – krátce popsala vydařenou akci předsedkyně sdružení Renata Czader. – Za podporu jsme opravdu vděční, a ještě jednou děkujeme. Bez ní bychom tuto akci nemohli uspořádat. – zdůraznila.

Fotogalerií z akce najdete na polské stránce.

ikz

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test