REGION / Do 15. března můžete podávat přihlášky na II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Podmínkou je vyplnění formuláře účastníka a odeslání záznamů alespoň tří polských písní ve formátu MP3.

Jedná se o písně různých žánrů nejlépe vlastenecké, populární a lidové. Porota bude do konce března poslouchat nahrávky a pak rozhodne o účasti jednotlivých umělců na festivalových koncertech.

Pokud Senát udělí potřebné finanční prostředky, festival proběhne od 6. do 11. června. První, loňský ročník se setkal s velkým zájmem. Na jevišti se představilo 23 umělců z osmi evropských zemí a Kanady a „naše“ Barbara Łakota získala ocenění.

Hlavním cílem festivalu, jak zdůrazňují pořadatelé, je popularizovat polskou píseň a vytvořit trvalé vztahy mezi krajany a vlasti. Festival je také příležitostí pro polské umělce k tomu, aby se navzájem poznali a společně koncertovali.

Iniciátorem festivalu je Halina Nabrdaliková, novinářka Radia Opole a předseda Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska“.

KC (překlad HT)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test