O víkendu Vás čeká velmi pestrá nabídka akci, zejména s velikonoční a jarní tematikou. Připravili jsme pro Vás 12 zajímavých návrhů.

1. Recital Emy Trávníček

Mladá nadaná klavíristka  Ema Trávníček, vystopuí v pátek v polské škole v Horní Suché. Během recitálu, který začíná v 17.00 hodin, zahraje skladby od L. van Beethovena, V. Nováka a F. Chopina

2. Výstava „Nadchodzi Wielkanoc“

Klub žen Místní skupiny PZKO v Jablunkově přichystal výstavu s velikonoční tematikou. Vernisáž je v pátek v 17 hodin v Domě PZKO. V sobotu a neděli můžete výstavu navštívit od 9 do 18 hodin.

3. Artur Barciś v knihovně

Známy polský herec Artur Barciś přijede v pátek do Cieszyna na pozvání městské knihovny. Setkání s hercem se bude konat v 17.00 hodin v sále knihovny. 

4. Dopisy z koncentračních táborů ve sbírce Książnicy cieszyńské

Další z cyklu setkání v rámci projektu „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej” bude věnováno sbírce dopisů vězňů německých koncentračních táborů. Prezentace dopisů předvede v 17.00 hodin Rafał Cholewa.

5. Piastowski piruet

Od pátku do neděle bude možno fandit mladým krasobruslařům, neboť v Cieszyně na místním zimním stadionu proběhnou Mistrovství mládeže v krasobruslení Piastowski piruet. Diváci mají vstup zdarma.

6. Jarní setkání v PZKO

Členové Místní skupiny PZKO v Rychvaldu a ostatní zájemci jsou srdečně zváni na jarní setkání v Domě PZKO. V sobotu od 15.30 vystoupí pěvecké sbory Lutnia a Rychwałdzianie.

7. Turistický pochod „K pramenům Wisly”

Zajímavou nabídku pro ty, kteří o víkendu nechtějí zůstat doma, má PTTS Beskid Śląski. W sobotu zve všechny zájemce na XV mezinárodní turistický pochod „K pramenům Wisly”. Akce je určená pro běžkaře i pěší turisty.

8. Jaro a Velikonoce

Přijďte příjemně strávit sobotu před Velikonocemi na zajímavé akci. V Domě PZKO v Mostech u Jablunkova budou probíhat velikonoční dílny, velikonoční jarmark, vystoupení dětí a také si budete moci pochutnat na velikonočních dobrotách u kávy či čaje. Od 14.00 bude probíhat hlasování veřejnosti v soutěži „Velikonoční vejce“.

9. Slavnostní setkání v PZKO v Řece

70 let od vzniku Místní skupiny PZKO budou v neděli oslavovat Poláci z Řeky. Členové MS a příznivci se setkají v Obecním hostinci v Řece. Program začne v 15 hodin, vystoupí lidová kapela Lipka z Jablunkova.

10. Pašijní koncert

Ježíšův kostel na Vyšní bráně v Cieszyně jako každým rokem v Květnou neděli rozezní varhanní hudba a sborový zpěv. Během pašijního koncertů, který začne v 18.45, vystoupí Chór Mieszany Echo z Zebrzydowic, Arkadiusz Popławski (varhany), Ewangelicki Chór Kościelny a Wyższobramski Chór Kameralny.

11. Koncert duchovní hudby

V Kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova si v Květnou neděli můžete poslechnout Varhanní koncert náboženské hudby. Vystoupí Krzysztof Ostrowski, který od 18.45 zahraje skladby od J. S. Bacha, H. Finzenhagena a M. Surzyńskiego.  

12. Velikonočni jarmarky

Velikonoční jarmarky se budou o tomto víkendu konat v několika městech a obcích v regionu. Pro velikonoční dekorace a dárky můžete zajet třeba do Jablunkova – Historický velikonoční jarmark proběhne  v neděli na Mariánském náměstí, začátek v 10.30 hod. Těšit se můžete na krásný historický kulturní program, ukázky lidového řemesla a mnoho pochoutek. Atmosféru jarních svátků zažijete v neděli také v Třinci – 10.00 do 18.00 hod. před KD Trisia. Na návštěvníky čeká kulturní program, ukázky dřevořezby, workshopy, masopustní zvyky a mnoho dalších atrakcí. Po oba víkendové dny se bude konat také Velikonoční umělecký jarmark v Cieszyně, na nádvoří Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test