Máme pro vás hodně pestrou nabídku možností, jak strávit víkend. Je z čeho vybírat.

1. Tvořivé dílny

Pro tvořivé lidi máme pozvánku do Písečné. V pátek od 15 hodin se na místním výletišti budou konat dílny tvoření z pedigu, a účastnici budou vyrábět ošatky a košíky. Pořádá obec Písečná.

2. Kvíz PZKO

Intelektuální zábavu pro všechny generace nabídne v sobotu Místní skupina PZKO v Třinci na Terase. V Domě PZKO se bude konat Kvíz PZKO, soupeřit budou dvou-čtyřčlenné týmy. Začátek v 18 hodin.

3. Peru – magické Andy

O zážitky ze své poslední expedice se v sobotu v Domě PZKO v Karviné – Starém Městě podělí členové turistické skupiny Gorole. Během multimediální projekce od 17 hod. uvidíme dobrodružné putování napříč nejvyššími peruánskými pohořími, dechberoucí scenérie šestitisícových pohoří, velkolepé památky a mnoho dalšího.

4. Vítání jara

Na tradiční a oblíbenou akci Powitanie wiosny zve v sobotu Místní skupina PZKO ve Skřečoni. Od 15.30 hod. bude v Domě PZKO připraven zajímavý program, například přednáška Bogny Jiravské-Goduli „Do zdrowia poprzez kuchnię i podwórko – w świetle współczesnej medycyny”.

5. Vody Beskyd jak je neznáte

URSUS zážitkové centrum v Dolní Lomné zve na přednášku a terénní exkurzi s názvem „Vody Beskyd jak je neznáte“. Přednášku vede Daniel Křenek. Akce se bude konat v sobotu v 9 hodin.

6. Cesta k harmonii

Festival přednášek, meditací, poradenství, duchovní hudby, ezoteriky a zdravého životního stylu začne v sobotu ráno v kulturním domě v Karviné-Novém Městě. Součástí akce bude rovněž prodej zdravých produktů, bylinek, čajů, drahých kamenů, karet, odborné literatury.

7. St. Patrik´s day

Na zábavu u příležitosti svátku svatého Patrika zve v sobotu horská Chata Skalka v Mostech u Jablunkova. St. Patrik´s day začne zde v 19 hodin. Pořadatelé chystají pivní bar se speciály, whisky bar, irskou kuchyni a zábavu do rána v irském rytmu. Hrát bude DJ Hanka.

8. Schůze s oslavami

Místní skupina PZKO v Doubravě zve v sobotu na schůzi členů MS a oslavy výročí 70 let vzniku Místní skupiny. V programu od 15 hodin je například koncert skupiny TA Grupa a multimediální projekce „70 lat działalności MK PZKO“. 

9. Krawiec damski

Pokud si chcete zlepšit náladu, určitě se v neděli zastavte v Těrlicku. Místní skupina PZKO totiž zve na představení – komedii Krawiec damski podání amatérského divadla MS PZKO Komorní Lhotka. Představení začíná v 16 hod., od 15 hod. bude otevřená kavárna „U Zeflika”.

10. Připomínka 100. výročí narození Józefa Ondrusze

Slezská církev evangelická a.v. ve Stonavě zve na připomínku 100. výročí narození Józefa Ondrusze v neděli v 9.00 hodin do evangelického kostela. Vystoupí pěvecké soubory Lira a Stonawa.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test