KRYNICA-ZDRÓJ / Čtvrtý den, tři disciplíny a 31 medailí. Dnes se opět zadařilo a sportovci ze Zaolší přidali do pytle s medailemi 14 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových.  

„Gorole“ – hokejisté ze Zaolší v posledním utkání vyhráli s Ruskem 3:2. Bojovalo se do poslední vteřiny, a náš brankář s číslem 33 na zádech získal titul nejlepšího brankáře hokejového turnaje.

Zlatou medaili v běžeckém lyžování klasickou technikou vybojovali: Karolina Kohutová (13-16), Jana Kawulok (17-20), Wawrzyniec Fójcik (56-65), Roman Sikora (66-70) a Władysław Czudek (71+).

V obřím slalomu sportovní klání nejlépe zvládli: Eliza Skupień a Adam Broda (6-12), Eliška Worek a Dariusz Skupień (13-16), Jakub Zogata (21-35), Robert Szewczyk (36-45), Karin Farna (46-55) a Adam Klus (56-65).

Senzací byla Magdalena Szewczyk, která si odnesla pohár pro nejmladšího účastníka her. Závodu v alpském lyžování se totiž zúčastnila ve věku tří let, přitom na lyže se postavila teprve před třemi měsíci.

Po medailovém ceremoniálu byl na programu Olympijský večer. O své kariéře, úspěších a budoucnosti sportu vyprávěl například legendární polský skokan na lyžích a držitel zlaté olympijské medaile Wojciech Fortuna.

„Medailovou“ fotogalerii najdete na polské stránce.

Kc/tnj

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test