KARVINÁ / Již sto let se karvinské dětí učí v Polské základní a mateřské škole v Karviné. Jubileum školy se slavilo ve čtvrtek 1. února v kině Centrum v Karviné-Mizerově. Výběr místa oslav nebyl vůbec náhodný. Učitele a žáci totiž pozvali rodiče na premiéru filmu právě o škole.

Premiéra se konala ve zcela hollywoodském stylu. Před scénou byl položen červený koberec, nechyběli i novináři a dlouhé ovace. Všechny hosty premiéry, mezi nimiž byl i generální konzul Polska Janusz Bilski a zástupci města, přivítal ředitel školy Tomasz Śmiłowski.

Před projekcí byl vysvětlen název filmu Lipdub z okazji 100-lecia szkoły w Karwinie-Frysztacie (Lipdub u příležitosti 100 let školy v Kraviné-Fryštátě). Jedná se videoklip, který spontánním způsobem propaguje školu, žáky i učitele, a který byl natočen „na jeden zátah“. Proto natočení několikaminutového snímku vyžadovalo velmi dobrou přípravu, a během natáčení také koncentraci všech účastníků.

Kromě projekce byl připraven i doprovodný program v podobě pěveckého a tanečního vystoupení žákyň, nechyběla i soutěž pro publikum a pozvánka na další jubilejní akce.

„Lipdub z okazji 100-lecia szkoły w Karwinie-Frysztacie” lze shlédnout zde

CR/tnj

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test