BOHUMÍN / Jaro na městské farmě Mauglího ranč v bohumínském Hobbyparku zaklepalo už v předstihu na dveře. Narodilo se tady hned 8 mláďat koz i ovcí kamerunských. Stádo koz, lam a ovcí se tak rozrostlo na téměř 30 kusů.

– Úložné prostory pro podestýlku a krmivo jsme museli proměnit v provizorní porodnici a útočiště pro mladé a jejich matky. Budova je částečně zateplená a v chladnějším počasí přidáváme zvířatům i více podestýlky. Množství mláďat nás opravdu překvapilo, sice jsme tušili, že samice jsou březí, ale nečekali jsme, že se jich narodí tolik – uvedl správce Mauglího ranče Petr Lakomý.

Aktuálně žije na farmě zhruba 60 zvířat, a to kozy, ovce, lamy alpaky, morčata, pávi a drůbež. Některá z nich zůstala v areálu po celou zimu, naopak ta, která hůře snášejí chladné počasí, jejich pečovatelé přesunuli k přezimování. Na jaře se na ranč všechna zvířata vrátí.

Zvířecí ranč v bohumínském Hobbyparku funguje necelé dva roky. Na farmě se mláďata koz a ovcí narodila už potřetí, kromě nich se rodí i drůbež, pávi i morčata.

(TZ)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test