ČESKÝ TĚŠÍN / Již dnes by mělo dorazit k naším čtenářům nejnovější číslo měsíčníku Zwrot. S čistým svědomím a rukou na srdci lze únorové číslo vřele doporučit. Přináší totiž opravdu hodně zajímavých článků.

Tentokrát se dočtete o diamantech a jiných drahokamech, o Polácích v Praze, o nenapodobitelném polském autě Fiat 126p, které si oblíbil i americký herec Tom Hanks. Nechybí i text o velikánce polské literatury Marii Konopnické, taktéž dva fotoreportáže a tři fejetony. Samozřejmě přinášíme stálou rubriku Události, ve které najdete souhrn dění v podání polské národnostní menšiny v našem regionu a mnoho dalších článků. Prostě 48 stran zajímavého čtení

Náš měsíčník, kromě předplatného, lze zakoupit v sekretariátu Zwrotu v Českém Těšíně, v budově Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu na Střelniční ulici (vedle hotelu Piast), v českotěšínském knihkupectví s polskou literaturou U Wirthů, a také v některých prodejních stáncích. Podrobnosti najdete na našem portálu, popřípadě kontaktujte náš sekretariát.  

Izabela Kraus-Żur 

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test