BOHUMÍN-SKŘEČOŇ / Členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Bohumíně-Skřečoni se v neděli 4. února setkali v Domě PZKO na výroční schůzi. Na programu bylo shrnutí roku 2017.

Schůzi zahájilo vystoupení smíšeného sboru Hasło pod taktovkou Ireny Szeligi. Resumé působnosti skupiny v loňském roce představil tajemník MS PZKO Tadeusz Guziur. K nejdůležitějším akcím, které skupina pořádala patřily: Ples, na kterém vystoupil soubor ZPiT Suszanie, Vítaní jara s přednáškou Franciszka Bałona o jižním Švédsku, radovánky s vystoupením skupiny Niezapominajki a vilijovka s kapelou Kamraci z Kamratkami.

Dále se konalo 37. mistrovství skupiny ve stolním tenisu, smažení vaječiny, výlet do Krakova a 13. mezinárodní turnaj v kopané, kterého se zúčastnily týmy z Grodkowa, Chałupek a Skřečoně. V rámci oslav 70. let PZKO se konalo setkání s multimediální přednáškou, kterého se zúčastnila předsedkyně PZKO Helena Legowicz.
CR

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test