Kam se vydat první březnový víkend? Tipů pro Vás máme hned několik:

1.O zbojníku Ondrášovi

Scena Bajka Těšínského divadla zve na polskou premiéru nového představení. Divadelní loutková skupina připravila vyprávění o nejproslulejším beskydském zbojníku. Premiéra pro polské diváky je naplánovaná na pátek v 17 hod.

2. Klavírní koncert – Ema Travníčková

Užijte si páteční večer u krásné vážné hudby. Kavárna a čítárna Avion v Českém Těšíně zve v 17 hodin na koncert nadané a oceněné klavíristky Emy Travníčkové.

3. Cestovatelská beseda

Chtěli byste se někdy podívat do Austrálie? Prozatím se vydejte na Ostrý. V pátek v 18.30 hod. Horská chata Ostrý zve na cestopisnou besedu. Hostem setkání bude Pepa Karel, a bude vyprávět právě o Austrálii.

4. Dny divadla

Teatr Rozrywki je hostem letošních Dnů divadla, které pořádá Divadlo A. Mickiewicze w Cieszyně. Herci z Chorzowa předvedou na těšínských divadelních prknech tři činohry, poslední uvidíme v pátek v 18 hod. („Skrzypek na dachu“).

5. Pavel Zubek – výstava Homo industria

Pavel Zubek bude vystavovat fotografie s industriální tématikou pod názvem Homo industria v Bystřici nad Olší v galérii Šíp v Domově s pečovatelskou službou. Vernisáž je v pátek od 17 hod. za hudebního doprovodu Denise Khabibullina.

6. Knižní veletrh v Ostravě

O prvním březnovém víkendu proběhne na ostravském Výstavišti Černá louka 8. ročník Ostravského knižního veletrhu. Novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program a na autogramiády.

7. Turnaj ve stolním tenise „O pohár starosty“

Kdo si chce zahrát stolní tenis, může v sobotu vyrazit do Vendryně. Od 8.30 v hale stolního tenisu ve Venryňském parku se o sportovní emoce postarají dospělí v pěti kategoriích. Občerstvení zajištěno. Na akci zvou Obecní úřad, PTTS Beskid Śląski a MK PZKO Vendryně.

8. Esoterický festival

Již podeváté proběhne v Třinci Esoterický festival. Po celou sobotu se budou v KD Trisia konat zajímavé přednášky o zdravém životním stylu, workshopy, cvičení a praktické semináře, hudba, divadlo. Nebude chybět stánkový prodej a zdravé občerstvení.

9. „Kwiatek dla Pań”

Místní skupina PZKO Olbrachtice zve v neděli na akci „Kwiatek dla Pań”. V programu vystoupí divadelní soubor PZKO Vendryně s hrou „Czary Mary spółka z o.o.”. Začátek v 16 hod.

(pe)

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test