KRYNICA-ZDRÓJ / Slavnostní otevření největší zimní sportovní akce pro Polonii, tedy Poláky žijící mimo území Polska, se konalo v neděli. Letos se 13. Světových zimních her Polonie  (XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne), které se konají v zasněžené Krynicy-Zdroju, účastní 600 závodníků z 24 zemí. Jedním z nejvíce početních sportovních týmů jsou sportovci ze Zaolší (české části Těšínského Slezska), kteří závodí pod hlavičkou Sportovně-turistického spolku Beskid Śląski (Towarzystwo Turystyczno-Sportowego „Beskid Śląski”).

Na místě je již reportérka Zwrotu. Všechny čtenáře tak můžeme pozvat na náš web na každodenní relaci ze sportovního klání, které potrvá do 2. března.

Před slavnostním zahájením her ve 13 hod. v kostele Boží Matky Pomocné se konala mše svatá, které se zúčastnili předsedkyně Polského kulturně-osvětového svazu v ČR Helena Legowicz a místopředseda Kongresu Poláků v ČR Józef Szymeczek.  

Slavnostní zahájení Her, za účastí sportovců a zástupců pořadatele, kterým je Sdružení Wspólnota Polska (Stowarzyszenie „Wpólnota Polska“) se konalo ve 20 hod. Na programu byl koncert sboru Sound´n´Grace a zpěváka Mateusze Ziółka.

Zveme k návštěvě fotogalerie na polské stránce.

Kc/tnj

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test