Jako každý týden, i tentokrát pro Vás máme přehled zajímavých akcí, které se budou o víkendu konat v našem regionu.

1. Cestovatelská přednáška „Himálaje“

Místní skupina PZKO Park Sikory zve v pátek na cestovatelskou besedu. O nejvyšších horách světa bude v KASS Střelnice vyprávět Janina Hławiczka. Začátek v 17 hodin.

2. Valentýnský koncert

Výjimečný koncert chystá na pátek kavárna a čítárna Avion.V cyklu Hudební salon vystoupí hudební škola z Cieszyna, která vyučuje zpěváky a připravuje je na hudební kariéru. Začátek v 16.30 hod.

3. O zbojníku Ondrášovi

Scéna Bajka Těšínského divadla zve na premiéru nového představení. Tentokrát divadelní loutková skupina připravila vyprávění o nejproslulejším beskydským zbojníku. Bude to plná muziky a písní pohádka o peripetiích Ondráše a jeho zbojnické chasy. Premiéra v pátek v 17 hod.

4. Koncert Housle a akordeon

Housle a akordeon zazní během pátečního koncertu v Středisku hudby a umění Regionální knihovny Karviná na Masarykově náměstí. V 17.30 vystoupí  Daniela Grygarová (housle) a Marcela Kysová (akordeon).

5. Světové muzikálové melodie

Na koncert z cyklu Troje ročních období zve v pátek večer obec Bystřice.Ve sborovém centru LECAV vystoupí v 18.05  Hana Fialová Jakub (zpěv) a Jakub Žídek (klavír) Vstupné je zdarma.

6. Pochování basy

Ostatkovou zábavu chystá v sobotu Místní skupina PZKO Orlová-Poruba. V Domě PZKO se od 19 hodin se chystá pochování basy. K tanci zahraje skupina Old Boys Band.

7. Bowlingový turnaj

Amaterský bowlingový turnaj je tradiční akce Místní skupiny PZKO Łyżbice-Wieś. W sobotu v Queen Clubu v Lyžbicích Kamionce se setkají člénové Místní skupiny a ostatní zájemci. Turnaj začne v 9 hod.

8. Setkání Klubu fanoušků

Skoky na lyžích na velkém můstku během olympijských her budou v sobotu sledovat členové Klubu fanoušku Bocanovice. Klub zve na setkání do Domu PZKO v sobotu od 13.30.

9. Výroční schůze a cestovatelská přednáška

Nejen shrnutí posledního roku, ale i zajímavý kulturní program připravuje Místní skupina PZKO ve Věřňovicích na Výroční schůzí, které se  bude konat v nedělí v 15 hod. v Domě PZKO. Na programu je přednáška Marcela Balcarka „Norsko – království tisíce vodopádů“.

10. Olympijský festival

Všem milovníkům zimních sportu doporučujeme navštívit o víkendu Ski areál v Mostech u Jablunkova. Bude zde probíhat Olympijský festival. Připravené jsou disciplíny pro všechny věkové kategorie, můžou se zapojit celé rodiny. Celý Festivalový víkend bude doprovázet moderátor českého olympijského výboru.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test